foto: Bob de Vries
Het UMCG maakt zich zorgen over de concentratie van kankerzorg in het Groningse ziekenhuis. Dat zou het UMCG in de problemen kunnen brengen.
Bestuursvoorzitter Jos Aartsen van het UMCG verwacht een forse stijging van het aantal kankerpatiënten dat behandeld moet worden. Het gaat om een toename van 25 procent in het jaar 2015, en van 80 procent in 2020. Het ziekenhuis heeft daarvoor te weinig capaciteit en geld.
Den Haag en de zorgverzekeraars willen de zorg voor kanker concentreren in grote ziekenhuizen. Bovendien stijgt het aantal patiënten doordat Nederlanders steeds ouder worden. Aartsen denkt dat andere ziekenhuizen de basiszorg moeten overnemen. Hij hoopt op een snelle start van de bouw van een nieuw ziekenhuis in Scheemda.
Vanaf deze vrijdag kunnen fietsers gebruikmaken van nieuwe stukken van de Doorfietsroute tussen Leek en…
Cora Ziengs, beter bekend als DJ Coco Coquelicot in Stad, draait komende zaterdag niet op…
De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…
Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…
Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…
Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…