foto: Bob de Vries
EurSafety Health-net, een project van het UMCG gericht op het voorkomen van infecties, is winnaar geworden van de Duitse Gesundheitspreis Nordrhein-Westfalen. De prijs wordt woensdag uitgereikt aan prof. dr. Alex Friedrich, hoofd van de afdeling Medische Microbioligie van het UMCG.
Volgens de jury heeft het project de veiligheid van patiënten in de Nederlands-Duitse grensregio verbetert. EurSafety Health-net werkt inmiddels met 127 Nederlandse en Duitse zieken- en verpleeghuizen samen om dezelfde hoge kwaliteitsnormen op het gebied van infectiepreventie door te voeren. Dat is nodig omdat patiënten steeds vaker verschillende ziekenhuizen aan beide kanten van de grens bezoeken. Het project is actief in vier regio’s met in totaal 12 miljoen inwoners.
De prijs bestaat uit een geldbedrag van 5000 euro, een nog te maken promotiefilm een logo dat door het ministerie van de deelstaat Noordrijn-Westfalen is ontworpen.
Muziekliefhebbers kunnen op deze zaterdag zaterdag te kust en te keur in Martiniplaza. In het…
De lente is nog ver weg en een echte doorbraak van winterweer zit er voorlopig…
FC Groningen heeft voor het eerst sinds 25 oktober weer een wedstrijd gewonnen. Op bezoek…
De brandweer is vrijdagavond met meerdere eenheden uitgerukt naar de De Sitterstraat in Helpman om…
Het fietspad aan de westkant van de Petrus Campersingel is sinds afgelopen woensdag afgesloten. Dat…
Alle huurders in het Groningse aardbevingsgebied die hun toegezegde vergoeding voor achterstallig onderhoud aan hun…