foto: Roel Breet
Station Groningen Europapark is maandagochtend officieel geopend. De openingshandeling werd verricht door wethouder Joost van Keulen (VVD) en regiodirecteur Jan Mulder van Spoorbeheerder ProRail door het onthullen van het stationsnaambord.
De bouw van het nieuwe station begon vorig jaar oktober. Groningen Europapark heeft drie perronsporen waar behalve de treinen van Arriva richting Veendam en Leer ook de Sprinters van de NS stoppen. De eerste NS trein stopte zondag op het nieuwe station, tegelijkertijd met de invoering van de nieuwe dienstregeling.
De verwachting is dat er dagelijks zo’n zesduizend mensen van het nieuwe station gebruik gaan maken. De gemeente Groningen verwacht dat dit in de toekomst meer gaan worden. “Nu zal het vooral gebruikt gaan worden door voetbalsupporters en medewerkers van het UMCG”, zegt wethouder Van Keulen. “Over enkele maanden zullen ook de deuren van het nieuwe SoZaWe-gebouw geopend worden en krijgt het Alfa College een vestiging in de buurt. Dus het aantal reizigers zal alleen maar meer toenemen.”
Het nieuwe station heeft 47 miljoen euro gekost. Het tijdelijke station, dat in 2007 werd geopend, zal de komende tijd worden afgebroken.
De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…
Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…
Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…
Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…
Wethouder Philip Broeksma en gedeputeerde Erik Jan Bennema hebben donderdag samen het laatste deel van…
Vijf studenten van de Hanzehogeschool zijn naar Fortaleza in Brazilië gereisd om daar voor hun…
Bekijk reacties
Wellicht ligt het aan mij, maar ik zie niet zo in waarom medewerkers van het UMCG baat hebben bij het treinstation Europapark... Het is voor hen nog een pokke end lopen naar de lijn 22 die naar het UMCG rijdt, dan rijden mensen toch eerder naar het centraal station om daar op de bus te stappen?
ProRail heeft zijn werk gedaan, maar de gemeente niet. Het is nog steeds een grote zandbak rond het station.