foto: Bob de Vries
Gedeputeerde Staten geven een subsidie van € 100.000 aan de Rijksuniversiteit Groningen voor de viering van het 400-jarig bestaan van de RUG. In 2014 bestaat de Rijksuniversiteit 400 jaar.
Een maand lang, van 15 mei t/m 15 juni, wordt er feest gevierd met een ieder die de RUG een warm hart toedraagt. De universiteit van Groningen is na die van Leiden de oudste van Nederland en een van de oudste van Europa. Sinds 1614 heeft de Rijksuniversiteit Groningen een rijke academische traditie opgebouwd. De RUG heeft veel talenten voortgebracht, waaronder een Nobelprijswinnaar, de eerste vrouwelijke student en de eerste vrouwelijke lector in Nederland, de eerste Nederlandse ruimtevaarder, en de eerste president van de Europese bank.
De oprichting van de universiteit in 1614 was een initiatief van de Statenvergadering van Stad en Ommelanden. Er werd onderwijs gegeven in vier faculteiten: Godgeleerdheid, Rechten, Geneeskunde en Filosofie. In de zeventiende eeuw kwam ongeveer de helft van de studenten en docenten uit het buitenland. De eerste rector magnificus, Ubbo Emmius, was Duits. De band tussen universiteit en stad en regio was ook toen al zeer hecht.
De lente is nog ver weg en een echte doorbraak van winterweer zit er voorlopig…
FC Groningen heeft voor het eerst sinds 25 oktober weer een wedstrijd gewonnen. Op bezoek…
De brandweer is vrijdagavond met meerdere eenheden uitgerukt naar de De Sitterstraat in Helpman om…
Het fietspad aan de westkant van de Petrus Campersingel is sinds afgelopen woensdag afgesloten. Dat…
Alle huurders in het Groningse aardbevingsgebied die hun toegezegde vergoeding voor achterstallig onderhoud aan hun…
Tot en met 15 december kunnen inwoners van de gemeente Groningen weer vrijwilligers en vrijwilligersorganisaties…