Categorieën: Nieuws

Uitkeringsfraude zwaar gestraft

De gemeente waarschuwt Stadjers voor fraude met uitkeringen. Door de invoering van een nieuwe wet worden de boetes voor frauderende uitkeringsontvangers per 1 januari een stuk hoger.

Bovendien lopen overtreders bij herhaalde fraude het risico dat ze tijdelijk helemaal geen uitkering meer ontvangen. Een fraudeur die ten onrechte één jaar lang een uitkering heeft ontvangen, betaalt vanaf 1 januari geen 10.000 maar 20.000 euro terug.

Ook de pakkans wordt een stuk groter. Gemeenten krijgen steeds meer mogelijkheden op te controleren, onder meer
door het koppelen van bestanden en door controle van de woonsituatie. Groningen heeft ook een fraude-tiplijn waarmee tipgevers anoniem kunnen bellen.

Gert van Akkeren

Recente berichten

18.000 krabbels voor veilige oversteek bij nieuwe Gerrit Krolbrug dinsdag aangeboden in Den Haag

De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…

50 minuten geleden

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

2 uur geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

2 uur geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

3 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

4 uur geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

4 uur geleden