Categorieën: Nieuws

Sint Maarten dagje later in Stad

Groningse jongeren die Sint Maarten willen lopen, kunnen dat dit jaar het beste op maandag doen. Dat adviseren zowel de Groningen City Club als de Koninklijke Vereeniging voor Volksvermaken. Elf november valt dit jaar namelijk op zondag.

Dat betekent dat de meeste winkeliers op maandag snoep klaarzetten voor kinderen die met een lampion langs komen. Alleen in sommige buitenwijken doen winkeliers dat op zaterdag.

Overigens krijgt Sint Maarten dit jaar ook een heuse intocht: op zaterdagmiddag ontvangt de bewonersorganisatie van de Hortusbuurt en het Ebbingekwartier de sint. Vanaf 16.30 uur trekt de stoet onder begeleiding van de jeugdafdeling van showband Excelsior van de Beren naar het CiBoGa-terrein. Winkeliers uit het Ebbingekwartier delen onderweg snoep uit aan kinderen en ouders die met lampions meelopen.

André Huitenga

Bekijk reacties

  • Vorig jaar startte op 11 november de campagne Stadjers voor Compassie. St Maarten was daar toen ook bij, hij is immers een voorbeeld van compassie!
    Ook zélf een St Maarten-daad verrichten? Koop zaterdag (tussen 11 en 16 uur)iets extras voor klanten van de Groningse voedselbank en lever dat in; Jumbo Euroborg en Beren, AH Oosterhogebrug.

Recente berichten

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

1 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

2 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

5 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

5 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

6 uur geleden

Aksel Cijntje (43) helpt mensen met beperking op Curaçao aan sportmogelijkheden

Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…

6 uur geleden