Categorieën: Nieuws

Onderzoek Haren mag bijna vier ton kosten

De commissie Cohen die de gebeurtenissen rond Project X in Haren onderzoekt, gaat € 389.075,- kosten. Dat heeft de gemeente Haren bekend gemaakt. Het rijk neemt de grootste kosten op zich.

Het ministerie van Veiligheid en Justitie neemt een kleine drie ton voor zijn rekening, omdat de uitkomsten van het onderzoek van nationaal belang zijn.

De overige kosten, iets meer dan 92.000 euro, worden gedeeld door de gemeente Haren, de Politie Groningen en het Openbaar Ministerie Groningen. Het gaat hier specifiek om de kosten die gemaakt worden voor dat deel van het onderzoek dat zich richt op de rol van de politie en het lokale bestuur, alsmede de analyse van de zogeheten dadergroep.

André Huitenga

Bekijk reacties

  • € 92.000 geven gemeente Haren, politie en OM uit voor onderzoek naar hun eigen rol... Wie de muziek betaalt bepaalt wat gespeeld wordt. We kunnen nu al gerust zijn over de objectiviteit van het onderzoeksresultaat.

  • Een schade van circa 1 miljoen euro (uiteraard te zot voor woorden) welke natuurlijk verhaalt moet worden op en bij de daders geen twijfel over mogelijk. Maar moet een commissie die deze rellen onderzoek 4 ton gaan kosten. Terwijl dit een primaire taak is van het OM en politie weet ik niet wat crimineler is.

Recente berichten

Vooral bewolking en zo nu en dan neerslag tot na het weekend

De lente is nog ver weg en een echte doorbraak van winterweer zit er voorlopig…

19 minuten geleden

FC Groningen wint op bezoek bij Excelsior voor het eerst sinds eind oktober

FC Groningen heeft voor het eerst sinds 25 oktober weer een wedstrijd gewonnen. Op bezoek…

54 minuten geleden

Forse dakbrand aan De Sitterstraat in Helpman (update)

De brandweer is vrijdagavond met meerdere eenheden uitgerukt naar de De Sitterstraat in Helpman om…

2 uur geleden

Westelijk fietspad langs Petrus Campersingel blijft tot en met volgende week vrijdag dicht

Het fietspad aan de westkant van de Petrus Campersingel is sinds afgelopen woensdag afgesloten. Dat…

3 uur geleden

Van Marum: ‘Alle huurders in bevingsgebied hebben dit jaar nog hun onderhoudsvergoeding’

Alle huurders in het Groningse aardbevingsgebied die hun toegezegde vergoeding voor achterstallig onderhoud aan hun…

3 uur geleden

Nominatie voor CU-vrijwilligersprijs ‘Barmhartige Samaritaan’ weer van start

Tot en met 15 december kunnen inwoners van de gemeente Groningen weer vrijwilligers en vrijwilligersorganisaties…

5 uur geleden