foto: Dan Brady / Flickr.com
De gemeenteraad wil niet dat er gekort wordt op Poppodium Simplon. Ze vindt ook dat Jeugdtheater De Steeg gered moet worden. Dat bleek donderdagavond tijdens de behandeling van de cultuurnota voor de komende vier jaar.
De gemeente blijft de komende jaren investeren in cultuur, maar toch vallen enkele gezelschappen buiten de boot, zoals jeugdtheater De Steeg. Volgens de Kunstraad bezit het theater te weinig artistieke kwaliteit en onvoldoende ondernemerschap. De raadsfracties hebben waardering voor het feit dat De Steeg theater maakt voor moeilijke doelgroepen.
Wethouder Istha wilde echter niets toezeggen, omdat de gemeente krap bij kas zit. Eind november moet de raad definitief beslissen over de cultuurnota. Tot die tijd kunnen de fracties dus op zoek gaan naar extra geld.
Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…
Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…
Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…
De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…
Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…
Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…