foto: Sebastiaan Scheffer
Voor gedeputeerde Mark Boumans van de Provincie Groningen is de val van het College van Burgemeester en Wethouders woensdag een volledige verrassing geweest. Boumans was woensdagochtend in de Provinciale Staten met zijn collega’s aan het debatteren over de programmabegroting toen hij het nieuws hoorde.
Dat door de val de tram er nu niet gaat komen vindt Boumans jammer. Over de aanleg van het vervoermiddel is jarenlang gedebatteerd. Dat de plannen nu voor een rood sein komen te staan, terwijl de aanbesteding voor de deur stond, is een tegenvaller omdat de bereikbaarheid van Groningen erg belangrijk is. “Groningen is toch de economische motor voor het Noorden en daarom moet de bereikbaarheidsproblematiek absoluut op de agenda blijven staan”, aldus Boumans.
De tram zou voor een deel gefinancierd worden met compensatiegelden voor het niet doorgaan van de Zuiderzeelijn. Toch betekent het volgens Boumans niet dat hiermee andere projecten als de aanleg van een spoorlijn naar Heerenveen weer dichterbij komen. “De spoorlijn via Drachten naar Heerenveen is een als-redenatie en het is op dit moment veel te vroeg om daar nu over te gaan speculeren. Daarnaast spelen er bij deze spoorlijn ook hele andere problemen. Het is nu belangrijk dat men aan de andere kant van de Grote Markt er uit komt en ik wens hen daarbij veel wijsheid en rust om tot een goed oordeel te komen.”
Luister hier naar gedeputeerde Mark Boumans in gesprek met verslaggever Sebastiaan Scheffer:
Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…
Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…
De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…
Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…
Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…
De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…