Foto: flickr.com/photos/makuneros
De Groningen Mohamed Sheriff is woensdag op het vliegtuig naar Liberia gezet. Advocaten hebben tot het laatste moment geprobeerd zijn uitzetting te voorkomen. Zijn familie mag in Nederland blijven.
Sheriff woonde vijftien jaar in Nederland, zonder verblijfstatus. Hij had met zijn vrouw en drie kinderen een woning in Beijum. Daar werd hij begin dit jaar aangehouden en overgebracht naar het vertrekcentrum in Rotterdam, omdat hij oorlogsmisdaden zou hebben gepleegd.
Sheriff lijdt aan suikerziekte en hepatitis B en bovendien is hij suïcidaal. In Liberia kan hij niet goed behandeld worden. De rechter vond echter dat Sheriff wel kan reizen, mits onder begeleiding van een psychiatrisch verpleegkundige.
Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…
Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…
Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…
Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…
Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…
De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…
Bekijk reacties
medemenselijkheid is in nederland zo langzamerhand een vies woord geworden
Inderdaad onmenselijk om een vader van een gezin met kleine kinderen die in Nederland mag blijven uit te zetten. Helemaal nu ik uit het nieuws verneem dat de familie eerst kreeg te horen dat hij mocht blijven, 2 uur later dat hij uitgezet wordt. En nu dat hij in België niet op het vliegtuig mocht van de autoriteiten met 2 versies. 1 hij is te ziek om te reizen. 2 Volgens de IND omdat zijn papieren niet in orde zijn. En zo gaan we met mensen om in Nederland. Hoe kan iemand dit volhouden zonder knettergek te worden.