Categorieën: Nieuws

Treinverkeer naar Leeuwarden hervat na storing

Treinreizigers tussen Groningen en Leeuwarden hebben donderdagochtend behoorlijke hinder ondervonden van de gevolgen van een omvangrijke sein- en overwegstoring. De vertraging liep op naar zo’n 45 minuten.

“De problemen ontstonden voor 07.00 uur”, vertelt woordvoerder Joyce Pieterman van Arriva Nederland. “We kregen te maken met een signaalstoring waardoor onze treinen tussen Hurdegaryp en Leeuwarden langzamer moesten rijden. Omdat de problemen aanhielden en de vertraging verder opliep hebben we om 09.00 uur besloten om bussen in te zetten.” Tussen Grijpskerk en Hurdegaryp reden wel treinen maar op dit baanvak ontstonden problemen met de spoorwegovergangen. De overgangen sloten niet automatisch waardoor treinen stapvoets en claxonerend de overwegen moesten naderden.

ProRail stuurde storingsploegen ter plaatse die het euvel uiteindelijk rond 11.15 uur wisten te verhelpen. “De verwachting is dat wij vanaf 12.00 uur al onze treinen weer volgens de normale dienstregeling kunnen laten rijden”, zegt Pieterman. Op de vraag of gedupeerde reizigers ook hun geld terug kunnen krijgen antwoordt de zegsvrouw van Arriva dat zij het beste daarvoor de website van Arriva kunnen bezoeken. “In elk individueel geval zullen we beoordelen of reizigers hun geld terug kunnen krijgen.”

Sebastiaan Scheffer

Bekijk reacties

  • "Omdat de problemen aanhielden en de vertraging verder opliep hebben we om 09.00 uur besloten om bussen in te zetten.”

    Onzin. Mijn vriendin zat in de sneltrein van 7.51 en die is op een gegeven gewoon de trein uitgezet, omdat ie ingezet ging worden voor de stoptrein terug naar Groningen. Communicatie 0. uiteindelijk moesten ze met 200 man in 1 bus.

    Als de NS net zulke problemen zou hebben als Arriva, dan waren er al minstens 3 ministers ontslagen. Bizar dat de mensen in het noorden accepteren dat Arriva zo bar en boos presteert. Het is namelijk verre van de eerste keer dat er grote vertragingen en onaangekondigde uitval van treinen plaatsvindt.

    • En toch vind ik het netjes dat Arriva updates geeft via twitter. Dan weet je een beetje waar je aan toe bent. Helaas zijn er deze ochtend ook allemaal problemen. En van 18 augustus tot 2 september gaan ze met het spoor bezig. De eerste week worden bussen ingezet tussen groningen - buitenpost. De tweede week worden bussen ingezet tussen buitenpost en leeuwarden. En ik vind het heel netjes dat het nu al duidelijk is dat het zo gaat gebeuren.

Recente berichten

Vooral bewolking en zo nu en dan neerslag tot na het weekend

De lente is nog ver weg en een echte doorbraak van winterweer zit er voorlopig…

5 uur geleden

FC Groningen wint op bezoek bij Excelsior voor het eerst sinds eind oktober

FC Groningen heeft voor het eerst sinds 25 oktober weer een wedstrijd gewonnen. Op bezoek…

6 uur geleden

Forse dakbrand aan De Sitterstraat in Helpman (update)

De brandweer is vrijdagavond met meerdere eenheden uitgerukt naar de De Sitterstraat in Helpman om…

7 uur geleden

Westelijk fietspad langs Petrus Campersingel blijft tot en met volgende week vrijdag dicht

Het fietspad aan de westkant van de Petrus Campersingel is sinds afgelopen woensdag afgesloten. Dat…

7 uur geleden

Van Marum: ‘Alle huurders in bevingsgebied hebben dit jaar nog hun onderhoudsvergoeding’

Alle huurders in het Groningse aardbevingsgebied die hun toegezegde vergoeding voor achterstallig onderhoud aan hun…

8 uur geleden

Nominatie voor CU-vrijwilligersprijs ‘Barmhartige Samaritaan’ weer van start

Tot en met 15 december kunnen inwoners van de gemeente Groningen weer vrijwilligers en vrijwilligersorganisaties…

10 uur geleden