Zes studenten hebben zich donderdagochtend voor twaalf uur vrijwillig in een kooi laten opsluiten op de Grote Markt. Dit deden ze voor Amnesty International.
Zij willen op deze manier de aandacht vestigen op de manier hoe Nederland met uitgeprocedeerde asielzoekers omgaat. Vaak kunnen deze mensen niet terug naar hun eigen land, vanwege bijvoorbeeld een oorlog. De mensen worden, volgens Amnesty, als gedetineerden behandeld. Dit terwijl in de Nederlandse Grondwet is vastgelegd dat iedereen recht heeft op vrijheid.
Voorbijgangers krijgen de kans om een kaart naar de asielzoekers te sturen om ze op deze manier een hart onder de riem te steken.
Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…
Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…
Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…
Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…
Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…
De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…
Bekijk reacties
Hoi,
Bij het item 'Zes studenten twaalf uur lang in kooi opgesloten' staat een verkeerd filmpje (namelijk een filmpje over de RKZ bios)... Kunnen jullie alsnog het goede filmpje uploaden? Ik ben erg benieuwd!
Bedankt alvast,
Met vriendelijke groet, Anouk.
Beste Anouk,
dank voor je reactie. We hebben goede filmpje inmiddels gevonden.