Categorieën: Nieuws

Konijn op wielen promoot elektrisch rijden

Een opvallende paars/roze auto was maandag in de stad te zien. Het ging om een smart in de vorm van een konijn die bedoeld is om elektrisch rijden te promoten.

De auto is van de organisatie plugsurfing die door Nederland rijdt om oplaadpunten voor elektrische auto’s in kaart te brengen.

Volgens plugsurfing moeten er nog veel oplaadpunten bijkomen, ook in Groningen. In Nederland is het volgens de organisatie alleen in Amsterdam goed geregeld. Daarnaast zijn veel oplaadpunten niet of onduidelijk aangegeven.

Andor Heij

Bekijk reacties

  • Hoe kan een opvallende roze auto in de volgende zin zijn veranderd in een paarse Smart?

  • Gelukkig maar dat er slechts één konijnenauto was. Waren het meerdere, en kwamen ze elkaar onderweg tegen, dan reden ze vast boven op elkaar. Want konijnen lusten er pap van, en dat is bij konijnenauto's niet anders ;)

  • elektrische uato's zijn gevaarlijk je hoort ze niet en bovendien is het zgn niet vervuilende kenmerk van zulke auto's een leugen want je moet ze opladen en dan vervuilen ze toch want ook dat gaat gewoon mbv fossile brandstoffen

    • Beste Simon,
      Natuurlijk moeten de auto's worden opgeladen. En inderdaad komt (nu nog) de meeste van die stroom van fossiele brandstoffen. Toch vervuild een elektrische auto heel veel minder, door dat er relatief zeer weinig stroom gemaakt hoeft te worden om een auto te laten rijden.

Recente berichten

Vooral bewolking en nu en dan neerslag tot na het weekend

De lente is nog ver weg en een echte doorbraak van winterweer zit er voorlopig…

4 minuten geleden

FC Groningen wint op bezoek bij Excelsior voor het eerst sinds eind oktober

FC Groningen heeft voor het eerst sinds 25 oktober weer een wedstrijd gewonnen. Op bezoek…

39 minuten geleden

Forse dakbrand aan De Sitterstraat in Helpman (update)

De brandweer is vrijdagavond met meerdere eenheden uitgerukt naar de De Sitterstraat in Helpman om…

2 uur geleden

Westelijk fietspad langs Petrus Campersingel blijft tot en met volgende week vrijdag dicht

Het fietspad aan de westkant van de Petrus Campersingel is sinds afgelopen woensdag afgesloten. Dat…

2 uur geleden

Van Marum: ‘Alle huurders in bevingsgebied hebben dit jaar nog hun onderhoudsvergoeding’

Alle huurders in het Groningse aardbevingsgebied die hun toegezegde vergoeding voor achterstallig onderhoud aan hun…

3 uur geleden

Nominatie voor CU-vrijwilligersprijs ‘Barmhartige Samaritaan’ weer van start

Tot en met 15 december kunnen inwoners van de gemeente Groningen weer vrijwilligers en vrijwilligersorganisaties…

4 uur geleden