Categorieën: Nieuws

P2000-storing legt alarmeringssysteem brandweer plat

Het netwerk P2000 waarmee hulpverleners worden gealarmeerd heeft in de nacht van donderdag op vrijdag te kampen gehad met een omvangrijke storing.

De storing begon rond 05.15 uur. Landelijk hadden alarmontvangers van brandweerlieden en ambulancemedewerkers geen ontvangst waardoor zij niet opgeroepen konden worden. “De piepers van de hulpverleners gaven ten tijde van de storing constant twee piepjes als teken dat ze geen ontvangst hadden”, vertelt woordvoerder Cyriel Hamstra van de Hulpverleningsdienst Groningen. “Rond 07.00 uur kon het euvel verholpen worden.”

Over de oorzaak is volgens Hamstra nog niets bekend. “Het was een probleem dat zich landelijk voordeed.” Volgens de woordvoerder hebben zich geen gevaarlijke situaties voorgedaan. “Tussen 05.00 en 07.00 uur zijn er geen meldingen geweest in de veiligheidsregio Groningen.”

Sebastiaan Scheffer

Recente berichten

DJ Coco Coquelicot aangevallen op Ebbingebrug na avondje draaien

Cora Ziengs, beter bekend als DJ Coco Coquelicot in Stad, draait komende zaterdag niet op…

5 minuten geleden

18.000 krabbels voor veilige oversteek bij nieuwe Gerrit Krolbrug dinsdag aangeboden in Den Haag

De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…

1 uur geleden

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

2 uur geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

2 uur geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

4 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

4 uur geleden