Categorieën: Nieuws

Geen ov-chipkaart meer in kleine bussen Qbuzz

In de kleine bussen van vervoersbedrijf Qbuzz kan vanaf 7 mei niet meer gereisd worden met de ov-chipkaart. Oorzaak hiervoor zijn problemen met de ov-chipkaartapparatuur.

Het was de bedoeling dat er in de busjes gebruik gemaakt zou gaan worden van mobiele ov-chipkaartapparatuur waarmee de chauffeur een chipkaart uit zou kunnen lezen. Vlak voor het moment dat de apparatuur gecertificeerd zou worden, heeft de leverancier zich teruggetrokken.

Omdat de concessieverlener, het OV-bureau Groningen Drenthe, op de korte termijn geen oplossing ziet is besloten dat reizigers Eurokaartjes voor hun reis moeten kopen. Reizigers met een abonnement op hun ov-chipkaart kunnen op vertoon van hun kaart en het bewijs van aanschaf van hun abonnement ook mee.

De problemen met de ov-chipkaartapparatuur gelden niet voor de standaard- en de gelede bussen die Qbuzz gebruikt.

Sebastiaan Scheffer

Bekijk reacties

      • Maar je kunt als student in het weekend gratis reizen, of op werkdagen. Dus als je met je studentenkaart aan komt zetten kunnen ze niet zien wanneer jij gratis mag reizen. En op de ov-chipkaart staat dat ook niet (is een gewone persoonlijke ov-chipkaart).

  • Lekker overzichtelijk allemaal, lekker beweren dat het een succes is. Qbuzz zou het toch worden, stelletje blaaskaken. Hoe meer bedrijven hoe complexer het systeem wordt.

  • Gelukkig is er nog een vervoerder (Qbuzz) die gammele apparatuur niet in hun busjes wil. De anderen plaatsen het wel met alle negatieve gevolgen voor de reiziger.

Recente berichten

Forse dakbrand aan De Sitterstraat in Helpman (update)

De brandweer is vrijdagavond met meerdere eenheden uitgerukt naar de De Sitterstraat in Helpman om…

22 minuten geleden

Westelijk fietspad langs Petrus Campersingel blijft tot en met volgende week vrijdag dicht

Het fietspad aan de westkant van de Petrus Campersingel is sinds afgelopen woensdag afgesloten. Dat…

1 uur geleden

Van Marum: ‘Alle huurders in bevingsgebied hebben dit jaar nog hun onderhoudsvergoeding’

Alle huurders in het Groningse aardbevingsgebied die hun toegezegde vergoeding voor achterstallig onderhoud aan hun…

2 uur geleden

Nominatie voor CU-vrijwilligersprijs ‘Barmhartige Samaritaan’ weer van start

Tot en met 15 december kunnen inwoners van de gemeente Groningen weer vrijwilligers en vrijwilligersorganisaties…

3 uur geleden

Gemeente: ‘Voorlopig geen probleem voor dierenambulance in zero-emissiezone’

Volgens het gemeentebestuur heeft de Dierenambulance Groningen voorlopig geen ontheffing apart nodig voor de zero-emissiezone…

4 uur geleden

Thermo Fisher wil opnieuw praten over cao; acties voorlopig gepauzeerd

Thermo Fisher, de Amerikaanse biofarmaceut met een vestiging aan de Zuiderweg in Hoogkerk, heeft zijn…

4 uur geleden