Categorieën: Sport

9-Jarige Jonas plaatst zich voor EK schaken Tsjechië

De negenjarige Jonas Hilwerda heeft zich afgelopen weekend op het Nederlands Schaakkampioenschap in Waalwijk geplaatst voor het EK dat in september van dit jaar wordt gehouden in Tsjechië.

Hilwerda nam deel aan het kampioenschap voor spelers tot tien jaar. Uit negen partijen behaalde hij 6,5 punten. Dat bleek evenveel te zijn als Charlie Tang uit Leiden. Eerste werd Casper Schoppen uit Utrecht die alle negen partijen wist te winnen. Om te bepalen wie er naast kampioen Schoppen naar het EK mag, was er een barrage nodig van twee snelschaakpartijen tussen Hilwerda en Tang. Bij deze partijen is er een maximale bedenktijd van vijf minuten.

De negenjarige Paardenspronger (vereniging, red.) uit de stad, die vorig jaar al Nederlands kampioen tot en met acht jaar werd, won die partij met 1,5-0,5. Daarmee stelde hij zijn ticket voor Tsjechië veilig.

Sebastiaan Scheffer

Recente berichten

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

9 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

9 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

13 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

13 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

14 uur geleden

Aksel Cijntje (43) helpt mensen met beperking op Curaçao aan sportmogelijkheden

Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…

14 uur geleden