Categorieën: Nieuws

Gevolgen bezuinigingen cultuur vallen mee

De bezuinigingen op de cultuursector hebben in Groningen minder grote gevolgen dan in de rest van het land. Dat blijkt uit onderzoek.

Dat komt omdat de cultuur in Groningen minder afhankelijk is van subsidies van het rijk dan in andere steden. Het stadsbestuur wil in tegenstelling tot het rijk ook niet bezuinigen op de cultuursector.

Er komen wel minder voorstellingen naar de stad, maar de kosten dalen ook. Doordat Groningen een belangrijke cultuurstad blijft, levert dat bezoekers en geld op voor de stad, aldus de onderzoekers.

Andor Heij

Recente berichten

Fietser gewond door aanrijding op Osloweg

Op de kruising tussen de Osloweg en de Gotenburgweg vond vrijdagmiddag een aanrijding plaats tussen…

19 minuten geleden

Forumbibliotheek Selwerd feestelijk heropend

De Forumbibliotheek in Selwerd is vrijdagochtend feestelijk heropend na een verbouwing van drie maanden. In…

36 minuten geleden

Nieuwe delen van Doorfietsroute Leek–Groningen vanaf vandaag open

Vanaf deze vrijdag kunnen fietsers gebruikmaken van nieuwe stukken van de Doorfietsroute tussen Leek en…

1 uur geleden

DJ Coco Coquelicot aangevallen op Ebbingebrug na avondje draaien

Cora Ziengs, beter bekend als DJ Coco Coquelicot in Stad, draait komende zaterdag niet op…

2 uur geleden

18.000 krabbels voor veilige oversteek bij nieuwe Gerrit Krolbrug dinsdag aangeboden in Den Haag

De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden dinsdag de petitie met 18.000 handtekeningen aan…

3 uur geleden

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

4 uur geleden