Foto: Sebastiaan Scheffer
Een bijzondere raadsvergadering vrijdagochtend op het Stadhuis. Leerlingen van groep acht van de Nassauschool in de Oranjewijk namen bezit van de raadszaal en overhandigden aan wethouder Elly Pastoor het lesboek ‘Even stilstaan bij een Oorlogsmonument in de stad Groningen’.
In het boekje staan verhalen over de circa dertig monumenten die de stad rijk is. De bedoeling is dat het materiaal gebruikt wordt in de klas. De Stichting 4 mei hoopt dat het lesmateriaal als gevolg heeft dat meer scholen in de stad monumenten gaan adopteren. De Nassauschool heeft inmiddels een monument geadopteerd. Het gaat om ‘Der Baum’ van Armando.
“Ik vind het heel belangrijk dat wij er bij stil staan”, vertelt één van de leerlingen. “Eén keer per jaar gaan we naar het monument om er rozen te leggen en om een gedicht voor te lezen”. De leerling vindt de aandacht belangrijk. “Mijn opa en oma woonden op een boerderij en hadden tijdens de oorlogsjaren onderduikers. Omdat ze in het buitengebied woonden zijn ze nooit gesnapt en hebben ze het overleefd”. De leerling voegt toe dat het verhalen zijn die regelmatig besproken worden in huiselijke kring. “En met recente oorlogen en conflicten in het Midden-Oosten blijft het een actueel thema”.
Verslaggever Sebastiaan Scheffer was vrijdagochtend aanwezig bij de presentatie en maakte de volgende reportage:
Een reportage in foto’s:
Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…
De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…
De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…
Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…
Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…
Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…