Categorieën: Nieuws

Studentenbond baalt van Halbe Zijlstra

De Groninger Studentenbond ziet niets in de plannen van het kabinet om de basisbeurs voor masterstudenten af te schaffen. Halbe Zijlstra, de staatsecretaris, heeft donderdag een wetsvoorstel voor een leenstelsel naar de Tweede Kamer gestuurd. De basisbeurs in de masterfase moet volgens de staatssecretaris plaats maken voor een lening.

Duidelijk is dat veel masterstudenten hier niet blij mee zijn. Zij moeten dan per jaar 3200 euro extra betalen wanneer zij uitwonend zijn. Voor studenten die nog thuis wonen zal de wijziging 1200 euro extra gaan kosten.

Zijlstra vindt dat een student best wat mag inleveren. Zij plukken straks immers de vruchten van hun studie, die ook na invoering van het sociaal leenstelsel voor het overgrote deel wordt betaald door de overheid, de belastingbetaler dus. De studentenbond vreest dat minder studenten zullen kiezen voor een vervolgopleiding.

Ecco van Oosterhout

Recente berichten

Fietser gewond door aanrijding op Osloweg

Op de kruising tussen de Osloweg en de Gotenburgweg vond vrijdagmiddag een aanrijding plaats tussen…

31 minuten geleden

Forumbibliotheek Selwerd feestelijk heropend

De Forumbibliotheek in Selwerd is vrijdagochtend feestelijk heropend na een verbouwing van drie maanden. In…

48 minuten geleden

Nieuwe delen van Doorfietsroute Leek–Groningen vanaf vandaag open

Vanaf deze vrijdag kunnen fietsers gebruikmaken van nieuwe stukken van de Doorfietsroute tussen Leek en…

2 uur geleden

DJ Coco Coquelicot aangevallen op Ebbingebrug na avondje draaien

Cora Ziengs, beter bekend als DJ Coco Coquelicot in Stad, draait komende zaterdag niet op…

2 uur geleden

18.000 krabbels voor veilige oversteek bij nieuwe Gerrit Krolbrug dinsdag aangeboden in Den Haag

De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden dinsdag de petitie met 18.000 handtekeningen aan…

3 uur geleden

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

4 uur geleden