Foto: Sebastiaan Scheffer
De voorlichtingscampagne van de Nederlandse Spoorwegen die ervoor moet zorgen dat studenten met hun ov-chipkaart verplicht in- en uitchecken bij het bedrijf is een succes. Negentig procent van de studenten doet dit inmiddels.
De NS is eind november begonnen met de campagne en is vanaf 1 december begonnen met het meten of studenten zich houden aan het in- en uitcheckbeleid. Het spoorwegbedrijf vindt het belangrijk dat dit gebeurt omdat op deze manier gekeken kan worden hoeveel mensen er precies in een bepaalde trein zitten.
Volgens een woordvoerder van de NS houden de studenten zich verrassend goed aan de nieuwe regels. Studenten die overigens vergeten om in- en uit te checken, komen er voorlopig nog zonder boete van af. Of er ook een boetebeleid komt, weet de woordvoerder nog niet. Dit zal de komende tijd besloten worden. Andere vervoerders, als Arriva, Syntus en Veolia, geven wel bekeuringen aan mensen die hun ov-chipkaart niet langs een paaltje halen.
Op de kruising tussen de Osloweg en de Gotenburgweg vond vrijdagmiddag een aanrijding plaats tussen…
De Forumbibliotheek in Selwerd is vrijdagochtend feestelijk heropend na een verbouwing van drie maanden. In…
Vanaf deze vrijdag kunnen fietsers gebruikmaken van nieuwe stukken van de Doorfietsroute tussen Leek en…
Cora Ziengs, beter bekend als DJ Coco Coquelicot in Stad, draait komende zaterdag niet op…
De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden dinsdag de petitie met 18.000 handtekeningen aan…
Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…
Bekijk reacties
Deze student checkt niet massaal in of uit, feit is: dit is een debiel systeem.
-boete krijgen als student omdat je niet incheckt (ook al heb je een abonnement!)
-7 jarige opslag van je reisbewegingen..
-was nooit eerder verplicht.
De eerst boete heb ik binnen, deze zal ik met hand en tand aanvechten.
Als ik administratieve handelingen voor de NS moet uitvoeren wil ik er wel betaald voor worden, anders laat ze dat lekker door eigen personeel doen.