De waterschapsverkiezingen moeten tegelijkertijd gehouden worden met die voor de gemeenteraad. Dat zegt de nieuwe dijkgraaf van het waterschap Noorderzijlvest, Bert Middel, bij zijn installatie woensdag.
Er is op dit moment de nodige discussie over de verkiezingen. In 2008 kon via de post op kieslijsten gestemd worden, maar het lijkt erop dat het Rijk in de toekomst de waterschappen indirect via de gemeenteraden wil laten kiezen. Middel is daar tegen en stelt voor om bij de verkiezingen van de gemeenteraden twee stembiljetten uit te laten delen: één voor de gemeenteraad en één voor het waterschap. Volgens Middel wordt zodoende de opkomst bevorderd.
Middel spreekt zich ook uit tegen mogelijke fusies van waterschappen of zelfs het opheffen ervan. De nieuwe dijkgraaf denkt dan ook niet dat de motie die de Tweede Kamer onlangs heeft aangenomen om op termijn de taken van de waterschappen onder te brengen bij andere bestuurslagen, wordt uitgevoerd.
De lente is nog ver weg en een echte doorbraak van winterweer zit er voorlopig…
FC Groningen heeft voor het eerst sinds 25 oktober weer een wedstrijd gewonnen. Op bezoek…
De brandweer is vrijdagavond met meerdere eenheden uitgerukt naar de De Sitterstraat in Helpman om…
Het fietspad aan de westkant van de Petrus Campersingel is sinds afgelopen woensdag afgesloten. Dat…
Alle huurders in het Groningse aardbevingsgebied die hun toegezegde vergoeding voor achterstallig onderhoud aan hun…
Tot en met 15 december kunnen inwoners van de gemeente Groningen weer vrijwilligers en vrijwilligersorganisaties…