Categorieën: Nieuws

PvdA wil meer ouderenwoningen in de stad

De PvdA-fractie maakt zich zorgen over het aantal ouderenwoningen in de stad.“De babyboomgeneratie wordt ouder en heeft straks geschikte woonruimte nodig. Er wordt nu te weinig gebouwd”.

Dit zeggen de PvdA-raadsleden Roeland van der Schaaf en Erica van Lente.

Het kabinet wil per 2014 een scheiding aanbrengen tussen wonen en zorg. Ook wordt de capaciteit in bejaardencentra en verpleeghuizen verkleind. De PvdA vraagt zich samen met het Stedelijk Overleg Ouderenbonden en de Ouderenraad af wat dit voor de ouderenhuisvesting in stad gaat betekenen.

De fractie wil dat er een samenwerkingsverband komt tussen gemeente, woningcorporaties, zorginstellingen en ouderenorganisaties. Gezamenlijk moeten zij het probleem oplossen.

Betsie Meijer

Recente berichten

Vooral bewolking en zo nu en dan neerslag tot na het weekend

De lente is nog ver weg en een echte doorbraak van winterweer zit er voorlopig…

4 uur geleden

FC Groningen wint op bezoek bij Excelsior voor het eerst sinds eind oktober

FC Groningen heeft voor het eerst sinds 25 oktober weer een wedstrijd gewonnen. Op bezoek…

5 uur geleden

Forse dakbrand aan De Sitterstraat in Helpman (update)

De brandweer is vrijdagavond met meerdere eenheden uitgerukt naar de De Sitterstraat in Helpman om…

6 uur geleden

Westelijk fietspad langs Petrus Campersingel blijft tot en met volgende week vrijdag dicht

Het fietspad aan de westkant van de Petrus Campersingel is sinds afgelopen woensdag afgesloten. Dat…

7 uur geleden

Van Marum: ‘Alle huurders in bevingsgebied hebben dit jaar nog hun onderhoudsvergoeding’

Alle huurders in het Groningse aardbevingsgebied die hun toegezegde vergoeding voor achterstallig onderhoud aan hun…

7 uur geleden

Nominatie voor CU-vrijwilligersprijs ‘Barmhartige Samaritaan’ weer van start

Tot en met 15 december kunnen inwoners van de gemeente Groningen weer vrijwilligers en vrijwilligersorganisaties…

9 uur geleden