Categorieƫn: Nieuws

72-jarige Groninger schrijft debuutroman

De Groninger Walter P. van der Roest heeft op 72-jarige leeftijd een debuutroman geschreven. Het boek is een afrekening met de verknipte mensen uit zijn jeugd en heet Josuw Rust.

Het is een schets van het leven in de jaren veertig in een Fries boerendorp. Vooral de eerste vijf jaar uit het leven van Josuw Rust worden beschreven. In die periode was het oorlog en zat hij, samen met zijn ouders, broertjes en zussen opgesloten in een waterfabriek in Spannenburg.

Er wordt verteld over de kille omgang tussen zijn ouders, die elkaar in een weeshuis hebben ontmoet en wat voor gevolgen dit heeft gehad op het leven van Josuw.

Redactie

Recente berichten

18.000 krabbels voor veilige oversteek bij nieuwe Gerrit Krolbrug dinsdag aangeboden in Den Haag

De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…

43 minuten geleden

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

1 uur geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiĆ«le zorgen…

2 uur geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

3 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

3 uur geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

4 uur geleden