In de Groningse synagoge is sinds zaterdag de expositie “Van Jozef Israëls tot Jacques d’Ancona” te zien. De tentoonstelling gaat over het wel en wee van deze bijzondere gemeenschap in Groningen.
Met het thema “Het heden en verleden van het Joodse leven in de stad” worden door middel van foto’s herinneringen teruggehaald van het Joodse verleden in Groningen. Tot de Tweede Wereldoorlog was de Folkingestraat het centrum van de Joodse gemeenschap in Groningen. Destijds leefden in de stad Groningen bijna 3000 Joden. In de Tweede Wereldoorlog maakten de nazi’s met geweld een einde aan de Groningse Joodse gemeenschap. Slechts 200 Groningse Joden overleefden de Jodenvervolging. Tegenwoordig leven er nog maar 60 Joodse gezinnen in de stad.
Dit jaar is het 30 jaar na de heropening van de synagoge in 1981 en dus is het een jubileumeditie. De expositie is te bezoeken in de Groningse synagoge aan de Folkingestraat tot 25 november.
Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…
Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…
Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…
De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…
Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…
Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…