De politie heeft het afgelopen weekend op diverse plaatsen in de provincie, waaronder Groningen, in totaal 70 kilo illegaal vuurwerk in beslag genomen. Het vuurwerk is afkomstig uit Polen en bij twaalf personen afgeleverd.
Het vuurwerk werd via internet besteld en door een koeriersdienst afgeleverd. Behalve in Groningen werd het illegale vuurwerk ook aangetroffen in Delfzijl, Uithuizen, Leek en Noordwolde. De politie sluit niet uit dat er nog meer vuurwerk geleverd is. Het Poolse bedrijf dat het vuurwerk leverde had zijn klanten een e-mail gestuurd met een waarschuwing dat de Nederlandse politie onderzoek doet en dat men het vuurwerk moest verstoppen en tegen agenten moest verklaren dat er geen vuurwerk, maar CD’s en kleding waren besteld.
Niet alleen het vuurwerk was illegaal, ook de levering deugde niet. Op de pakketten stond niet dat het om gevaarlijke stoffen ging. De koeriers waren daardoor niet op de hoogte van de risico’s bij het vervoer.
Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…
Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…
Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…
De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…
Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…
Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…