Categorieƫn: Nieuws

Geen verplichte samenwerking Grand, NNT en Citadel

De samenwerking tussen het Grand Theatre, het Noord Nederlands Toneel en jeugdtheater De Citadel wordt niet door de gemeente opgelegd. De drie instellingen moeten nu zelf met een plan komen om te bezuinigen.

Begin oktober kwam de Kunstraad met het advies om de drie theaters samen te laten gaan. Dit om de bezuinigingen het hoofd te bieden. De theaters waren het niet eens met dit idee. Wethouder Ton Schoor verklaarde maandagavond tijdens een raadscommissievergadering dat de instellingen niet verplicht hoeven samen te werken. Ze moeten wel voor 1 december met een alternatief plan komen.

Het Grand Theatre, het Noord Nederlands Toneel en jeugdtheater De Citadel hebben aangegeven deze week met elkaar om de tafel te gaan voor een overleg.

Redactie

Recente berichten

18.000 krabbels voor veilige oversteek bij nieuwe Gerrit Krolbrug dinsdag aangeboden in Den Haag

De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…

4 minuten geleden

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

44 minuten geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiĆ«le zorgen…

53 minuten geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

3 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

3 uur geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

4 uur geleden