Categorieën: Nieuws

Twitterende agenten succes

‘Wat is het effect van twitterende wijkagenten op de burgers?’ Dat was de centrale vraag in het onderzoek van Leon Veltman, student aan de Technische Universiteit Twenthe, over twitterende wijkagenten. In november 2009 startte de regiopolitie Groningen met 5 twitterende agenten. Vorig jaar waren dat er 35.Via twitter probeert de politie beter in de maatschappij te integreren en te zorgen voor betere communicatie tussen politie en burger.

Leon Veltman onderzocht het effect op de burgers. Volgens Veltman is het belangrijk dat zoveel mogelijk mensen wijkagenten gaan volgen op twitter. Ook andersom, agenten die burgers volgen, is belangrijk.
Districtschef Janis Tamsma vindt het ook van belang dat er getwitterd wordt door agenten. In de praktijk is ook gebleken dat met behulp van twitter zaken opgelost kunnen worden.

Uit het onderzoek is gebleken dat twitter het mogelijk maakt om veel sneller en gemakkelijker contact tussen de politie en burgers te krijgen. Ook krijgen de burgers een veel beter beeld van het werk van de wijkagenten.

Ecco van Oosterhout

Recente berichten

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

1 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

2 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

5 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

5 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

6 uur geleden

Aksel Cijntje (43) helpt mensen met beperking op Curaçao aan sportmogelijkheden

Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…

6 uur geleden