‘Wat is het effect van twitterende wijkagenten op de burgers?’ Dat was de centrale vraag in het onderzoek van Leon Veltman, student aan de Technische Universiteit Twenthe, over twitterende wijkagenten. In november 2009 startte de regiopolitie Groningen met 5 twitterende agenten. Vorig jaar waren dat er 35.Via twitter probeert de politie beter in de maatschappij te integreren en te zorgen voor betere communicatie tussen politie en burger.
Leon Veltman onderzocht het effect op de burgers. Volgens Veltman is het belangrijk dat zoveel mogelijk mensen wijkagenten gaan volgen op twitter. Ook andersom, agenten die burgers volgen, is belangrijk.
Districtschef Janis Tamsma vindt het ook van belang dat er getwitterd wordt door agenten. In de praktijk is ook gebleken dat met behulp van twitter zaken opgelost kunnen worden.
Uit het onderzoek is gebleken dat twitter het mogelijk maakt om veel sneller en gemakkelijker contact tussen de politie en burgers te krijgen. Ook krijgen de burgers een veel beter beeld van het werk van de wijkagenten.
Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…
De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…
De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…
Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…
Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…
Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…