Categorieën: Nieuws

Museum krijgt beeld Jan de Roos

Het gipsen beeld van straatzanger Jan de Roos is woensdag door de kringloopwinkel Mamamini geschonken aan het Groninger Museum. Jan de Roos was in de jaren 60 en 70 een opmerkelijk persoon in het straatbeeld van Noord-Nederland. Het hoofd, dat gemaakt is door de inmiddels overleden kunstenaar Jan Wagensfeld, was een voorstudie voor een nooit gerealiseerd beeld van de straatzanger.

Woensdag werd het gipsen hoofd met de bekende bakfiets van  Mamamini naar het Groninger museum vervoerd. Jan Pereboom, directeur van Mamamini, schoof bij museumdirecteur Kees van Twist aan tafel om zijn handtekening te zetten op het overdrachtsformulier.

Conservator Egge Knol was ter plaatse om te vertellen over het leven van de Roos. Ook werd een geluidsopname afgespeeld waarop Jan de Roos zijn zangkunsten liet horen. Dit tot groot plezier van het aanwezig publiek. Directeur Kees van Twist zegt erg blij te zijn met het beeld van Jan de Roos. ,,Het is een aanwinst voor de geschiedenis van Groningen. Jan de Roos is een onderdeel van die geschiedenis, een onmisbaar figuur in de steden en dorpen van Groningen.”

Ecco van Oosterhout

Recente berichten

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

6 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

7 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

10 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

10 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

11 uur geleden

Aksel Cijntje (43) helpt mensen met beperking op Curaçao aan sportmogelijkheden

Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…

11 uur geleden