foto: Bob de Vries
Op het Europapark wordt dinsdag begonnen met de bouwwerkzaamheden van het nieuwe treinstation Europapark. Eind volgend jaar moeten de eerste treinen er gaan stoppen.
Het afgelopen jaar werd er al gewerkt op de locatie. Het ging om voorbereidende werkzaamheden waarbij de nieuwe spoorfundering is gelegd en er ook archeologisch onderzoek is gedaan. Het komende anderhalf jaar zullen de sporen verlegd worden, zullen de perrons aangelegd worden en zal er ook een ondergrondse fietsenstalling gebouwd worden.
Tussen de Helperzoom en Europapark zal een tunnel aangelegd worden. Deze werkzaamheden vinden volgend jaar februari plaats in de periode dat er geen treinen kunnen rijden. Het nieuwe station is ontworpen door de dienst RO/EZ en Studio SK. Spoorbeheerder ProRail verwacht dat als eenmaal het station geopend is, er dagelijks ruim zesduizend reizigers gebruik van zullen maken.
Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…
Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…
De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…
De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…
Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…
Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…