De opening van het nieuwe studiejaar stond in het teken van de koerswijziging die de Universiteit ondergaat.
De bezuinigingen op het onderwijs en de economische crises zorgen ervoor dat de universiteit zichzelf opnieuw moet uitvinden.
De rector magnificus Elmer Sterken vergeleek de positie van de universiteit met de positie van bevrijdingskunstenaar Houdini; geboeid, onder water, met haaien om zich heen.
De universiteit is op zoek naar ambitieuze studenten die snel studeren en de rendementen van opleidingen verbeteren.
In dit verband bleek uit onderzoek dat het bindend studiadvies vruchten afwerpt.
Studenten moeten minimaal 40 studiepunten halen anders mogen zij niet naar het tweede jaar.
Tot slot merkte hij op dat de financiële positie van de universiteit gezond is. Het niveau van onderzoek is hoog en er studeren meer buitenlandse studenten dan ooit aan de RUG.
Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…
De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…
De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…
Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…
Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…
Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…
Bekijk reacties
"De universiteit is op zoek naar ambitieuze studenten die snel studeren en de rendementen van opleidingen verbeteren."
Helaas betekent dat in de praktijk dat tentamens makkelijker worden en er allerlei structuren worden bedacht om studenten maar zo snel mogelijk over de streep te trekken, in plaats van een écht strenger beleid. Dit is een tendens die je na het BSA al zag. Waar dit in resulteert kunnen we bij het HBO zien, daar is statistiek al jaren belangrijker dan niveau.