Categorieën: Nieuws

OM eist 5 jaar tegen vakantiehuisjesfraudeur

Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag in hoger beroep vijf jaar gevangenisstraf geëist tegen een Stadjer die verdacht wordt van grootschalige oplichting van vakantiegangers.

De 42-jarige man verhuurde in 2009 aan honderden gedupeerden uit Nederland en België vakantiehuizen in Spanje en Frankrijk. Via de website villaspanjehuren.nl bood hij de huisjes aan. De slachtoffers ontdekten veelal pas bij aankomst in het buitenland dat hun vakantiehuisje niet bestond of al verhuurd was. De Stadjer verdiende enkele tonnen aan zijn oplichtingspraktijken.

De Rechtbank in Groningen veroordeelde de verdachte vorig jaar tot vijf jaar gevangenisstraf, nota bene één jaar meer dan de straf die het Openbaar Ministerie had geëist. De Stadjer ging hiertegen in hoger beroep. De rechter in Leeuwarden doet vermoedelijk op 19 augustus uitspraak.

André Huitenga

Recente berichten

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

43 minuten geleden

Weg tussen Stad en Winsum dicht door ongeluk

De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…

52 minuten geleden

Herstel Dorkwerderbrug gaat weken duren, schade aan staalkabels in bedieningswerk

Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…

2 uur geleden

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

12 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

12 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

16 uur geleden