foto: Bob de Vries
De omvangrijke computerstoring die het UMCG sinds donderdagmorgen plat heeft gelegd, is grotendeels verholpen. Het is nog onzeker of alle systemen vrijdag zullen werken.
De hoofdoorzaak van de storing is verholpen. Het interne netwerk is daardoor voor medewerkers weer bereikbaar, maar niet alle systemen werken nog. Het UMCG verwacht tot zeker 19.00 uur bezig te zijn, voordat alle storingen verholpen zijn.
Door de storing van het computernetwerk, moesten er honderden afspraken afgezegd worden en was de website van het ziekenhuis niet bereikbaar. Ook waren er problemen met de telefonische bereikbaarheid. De poliklinieken werden de hele dag gesloten.
Het ziekenhuis ging noodgedwongen over op een afgeslankte dienstverlening. Alleen spoedeisende operaties konden doorgaan en er werden alleen zwaargewonde patiënten aangenomen. Niet-spoedeisende operaties werden afgezegd en lichtgewonde patiënten werden naar ziekenhuizen in de buurt geleid.
De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…
Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…
Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…
Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…
Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…
Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…