Categorieën: Nieuws

3500 Illegale afvalcontainers opgespoord

De gemeente heeft sinds de invoering van de chip voor afvalcontainers zo’n 3500 illegale exemplaren opgespoord. De eigenaren daarvan krijgen nu een rekening voor het gebruik.

Sinds 2009 hebben zo’n 59.0000 grijze en groene afvalcontainers een chip en een nummer gekregen. De vuilniswagens van de gemeente zijn voorzien van uitleesapparatuur die elke minicontainer herkent. Wordt er een container zonder chip ontdekt, dan probeert de gemeente te achterhalen wie hem in gebruik heeft.

De laatste twee jaar zijn op deze manier zo’n 3500 containers ontdekt waarvoor niet betaald werd. Sinds de invoering van het systeem is ook het aantal containers dat als gestolen of vermist wordt gemeld, met 70% gedaald.

André Huitenga

Recente berichten

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

8 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

9 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

12 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

12 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

13 uur geleden

Aksel Cijntje (43) helpt mensen met beperking op Curaçao aan sportmogelijkheden

Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…

13 uur geleden