Categorieën: Nieuws

Zoontje ziet steekpartij: extra zware straf

Tegen Brian S., die in april met een mes op zijn vriendin instak, is voor de Groninger rechtbank donderdag zes jaar celstraf geeist. De verdachte wordt extra zwaar gestraft omdat het zoontje van het slachtoffer toekeek.

De 38-jarige Brian S. stak na een ruzie twee keer in op het slachtoffer. Het elfjarige zoontje van de vrouw beschermde na de eerste messteek zijn moeder, maar werd door de stiefvader weggestuurd. Vervolgens moest hij vanaf de bank toezien hoe zijn moeder in haar buik werd gestoken. Het mes raakte een slagader in de buik, waardoor de vrouw levensgevaarlijk gewond raakte.

De elfjarige jongen was zo slim om tijdens de steekpartij al te bellen met de politie. Hierdoor kon zijn moeder met een operatie nog gered worden in het ziekenhuis. Het OM spreekt van een schokkende zaak en heeft de strafeis verhoogt naar zes jaar omdat het kind getuige moest zijn van een traumatische ervaring. De rechtbank doet op 4 augustus uitspraak.

Sebastiaan Scheffer

Recente berichten

Weg tussen Stad en Winsum dicht door ongeluk

De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…

8 minuten geleden

Herstel Dorkwerderbrug gaat weken duren, schade aan staalkabels in bedieningswerk

Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…

1 uur geleden

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

11 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

12 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

15 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

15 uur geleden