Categorieën: Nieuws

Verhuizing naar nieuw VMBO-complex kan beginnen

Ruim zeshonderdvijftig leerlingen zullen er vanaf september les gaan krijgen: het nieuwe VMBO-complex Lewenborg. Woensdag werd het gebouw opgeleverd en kreeg Onderwijs wethouder Elly Pastoor een rondleiding.

In het nieuwe gebouw zullen drie scholen worden ondergebracht. Het gaat om het Werkman College, het Wessel Gansfortcollege en de Star Numan School. Het bijzondere aan het pand is, is dat het behalve hypermodern is, ook het openbare en het christelijke onderwijs onder één dak brengt. De plannen voor de bouw van het complex ontstonden in 2003 toen gemeente en schoolbesturen een convenant tekenden om het VMBO in de stad een impuls te geven.

Het schoolgebouw is een architectonisch hoogstandje. De architect heeft het gebouw namelijk zo ontworpen dat het ontwikkelingen in het onderwijs, de verdergaande samenwerking tussen de scholen, en de veranderingen in leerlingenaantallen makkelijk kan opvangen. Bij het ontwerp heeft de architect zich laten inspireren door het idee van een knikkerbaan om daarmee openheid tussen de sectoren te creëren en dus scheidingen te doorbreken.

De realisatie van het nieuwe schoolgebouw kostte in totaal zestien miljoen euro. Daar krijgen de drie scholen samen wel negenduizend vierkante meter onderwijsruimte voor terug. De komende periode zal het gebouw worden ingericht. De bedoeling is dat vanaf september, bij het begin van het nieuwe schooljaar, het gebouw in gebruik zal worden genomen.

Sebastiaan Scheffer

Recente berichten

Vooral bewolking en zo nu en dan neerslag tot na het weekend

De lente is nog ver weg en een echte doorbraak van winterweer zit er voorlopig…

4 uur geleden

FC Groningen wint op bezoek bij Excelsior voor het eerst sinds eind oktober

FC Groningen heeft voor het eerst sinds 25 oktober weer een wedstrijd gewonnen. Op bezoek…

4 uur geleden

Forse dakbrand aan De Sitterstraat in Helpman (update)

De brandweer is vrijdagavond met meerdere eenheden uitgerukt naar de De Sitterstraat in Helpman om…

5 uur geleden

Westelijk fietspad langs Petrus Campersingel blijft tot en met volgende week vrijdag dicht

Het fietspad aan de westkant van de Petrus Campersingel is sinds afgelopen woensdag afgesloten. Dat…

6 uur geleden

Van Marum: ‘Alle huurders in bevingsgebied hebben dit jaar nog hun onderhoudsvergoeding’

Alle huurders in het Groningse aardbevingsgebied die hun toegezegde vergoeding voor achterstallig onderhoud aan hun…

6 uur geleden

Nominatie voor CU-vrijwilligersprijs ‘Barmhartige Samaritaan’ weer van start

Tot en met 15 december kunnen inwoners van de gemeente Groningen weer vrijwilligers en vrijwilligersorganisaties…

8 uur geleden