Categorieën: Nieuws

Noordelijke werkgevers tegen bezuinigingen cultuur

Het Noorden wordt extra zwaar getroffen door de bezuinigingen op cultuur.  Dat schrijft werkgeversorganisatie VNO-NCW aan staatssecretaris Halbe Zijlstra van Cultuur.

De werkgevers vinden verdere verdunning van de culturele sector in Noord-Nederland onaanvaardbaar.  Het Noorden heeft het nu al moeilijk, omdat culturele instellingen steeds meer actief zijn in de Randstad, aldus VNO-NCW.

Cultuur is een smeermiddel voor de economie en daarmee bepalend voor de aantrekkingskracht van het Noorden.  VNO-NCW roept Zijlstra op om bij zijn bezuinigingen meer te kijken naar de Randstad en minder naar Noord-Nederland.

Gert van Akkeren

Recente berichten

Vooral bewolking en zo nu en dan neerslag tot na het weekend

De lente is nog ver weg en een echte doorbraak van winterweer zit er voorlopig…

7 uur geleden

FC Groningen wint op bezoek bij Excelsior voor het eerst sinds eind oktober

FC Groningen heeft voor het eerst sinds 25 oktober weer een wedstrijd gewonnen. Op bezoek…

7 uur geleden

Forse dakbrand aan De Sitterstraat in Helpman (update)

De brandweer is vrijdagavond met meerdere eenheden uitgerukt naar de De Sitterstraat in Helpman om…

8 uur geleden

Westelijk fietspad langs Petrus Campersingel blijft tot en met volgende week vrijdag dicht

Het fietspad aan de westkant van de Petrus Campersingel is sinds afgelopen woensdag afgesloten. Dat…

9 uur geleden

Van Marum: ‘Alle huurders in bevingsgebied hebben dit jaar nog hun onderhoudsvergoeding’

Alle huurders in het Groningse aardbevingsgebied die hun toegezegde vergoeding voor achterstallig onderhoud aan hun…

9 uur geleden

Nominatie voor CU-vrijwilligersprijs ‘Barmhartige Samaritaan’ weer van start

Tot en met 15 december kunnen inwoners van de gemeente Groningen weer vrijwilligers en vrijwilligersorganisaties…

11 uur geleden