Categorieën: Nieuws

Waterschappen stuurden te hoge rekening

Een aantal Stadjers heeft de afgelopen jaren teveel belasting aan de waterschappen betaald. Dat ontdekte het heffingskantoor Hefpunt, dat de belasting voor de waterschappen int.

Over de jaren 2006 tot en met 2009 is er teveel aan ingezetenen- en zuiveringsheffing berekend zijn. Voor de beide waterschappen die in de stad actief zijn is er 1,8 miljoen euro teveel geïnd: voor Noorderzijlvest 950.000 en voor Hunze en Aa’s 850.000 euro.

Zo zijn er meerdere nota’s gestuurd naar studentenhuizen, waar één nota voldoende was. Ook is er een te hoge rekening gestuurd naar vakantiewoningen en bijgebouwen. De fout kwam aan het licht toen Hefpunt een nieuw heffingssysteem invoerde. Het teveel geïnde geld wordt terugbetaald.

André Huitenga

Recente berichten

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

1 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

2 uur geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

3 uur geleden

Weg tussen Stad en Winsum dicht door ongeluk

De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…

3 uur geleden

Herstel Dorkwerderbrug gaat weken duren, schade aan staalkabels in bedieningswerk

Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…

4 uur geleden

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

14 uur geleden