Categorieën: Nieuws

Wethouders overleven motie van afkeuring

Wethouders Ton Schroor en Frank de Vries kregen woensdagavond tijdens een debat over het Groninger Forum te maken met een motie van afkeuring. De motie werd alleen gesteund door de partijen die hem indienden, VVD, Stadspartij en CDA, en dus verworpen.

Aanleiding van het debat was de aanstelling van de commissie Terlouw, die met name het bedrijfsplan van het Forum onder de loep gaat nemen. Volgens de oppositiepartijen hadden de wethouders hun geloofwaardigheid verloren omdat zij in het verleden niet open zouden hebben gestaan voor de risico’s van het plan.

Volgens beide wethouders hadden zij te maken met een veranderde politieke situatie. Bovendien verweten zij de oppositie dat die wel met veel kritiek komt, maar weinig alternatieven aanbiedt.

André Huitenga

Bekijk reacties

  • Op 24 februari 2011 was bij Pauw en Witteman Job Cohen van de PvdA te gast.
    Met de verkiezingen voor de provinciale staten in het zicht nam hij stelling voor het aangepast onderwijs. De 300 miljoen bezuiniging moet van de baan zei hij.

    Mogelijk dat de gemeente Groningen hierin Job Cohen een handje kan helpen.
    De kosten voor het bouwen van het Groninger Forum, de kosten voor het bouwen van de regiotram en de kosten voor het bouwen van een nieuwe sociale dienst in de gemeente hoeven niet gemaakt te worden.
    Op het forum en het openbreken van de stad zit niemand in Groningen te wachten. Zie de vele reacties.
    Een nieuwe sociale dienst hoef je niet te bouwen. Doe een rondje stad, koop bijvoorbeeld het pand van de Amro-Bank bij de Herebrug of huur / koop één van de vele andere leegstaande panden. Je kan er snel in. Scheelt veel procedures, geld en tijd.
    Dit zal ons als burger veel OZB schelen.
    Voorgenoemde projecten zijn allemaal prestigeprojecten van de PvdA wethouders.
    Mogelijk kent meneer Frank de Vries een aantal projecten waarbij hij bakzeil heeft moeten halen.
    (De brugwachter, Montessorischool)

    Verder zou de gemeente eens kunnen kijken naar hun aankoopbeleid van panden op industrieterreinen. Gisteren was ik op een lokatie waarbij mij ter ore kwam dat het pand onlangs aan de gemeente was verkocht maar waarbij de verwachting is dat men (lees Gemeente) pas over 15 tot 20 jaar iets met dat terrein gaat doen.

    Iedereen moet bezuinigen. Dus ook de gemeente Groningen.
    Je kan de portomonnee van de burger niet eeuwig blijven leegtrekken.

    Mogelijk is de noodzaak van het vergroten van de sociale dienst door eigen gemeentelijk gedrag ontstaan door constant meer geld te blijven vorderen van haar eigen burgers.

    Stem op: tegen forum en tegen regiotram.

    Dat zou pas een echte verkiezingsstrijd opleveren.

Recente berichten

Nieuwe delen van Doorfietsroute Leek–Groningen vanaf vandaag open

Vanaf deze vrijdag kunnen fietsers gebruikmaken van nieuwe stukken van de Doorfietsroute tussen Leek en…

43 minuten geleden

DJ Coco Coquelicot aangevallen op Ebbingebrug na avondje draaien

Cora Ziengs, beter bekend als DJ Coco Coquelicot in Stad, draait komende zaterdag niet op…

1 uur geleden

18.000 krabbels voor veilige oversteek bij nieuwe Gerrit Krolbrug dinsdag aangeboden in Den Haag

De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…

2 uur geleden

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

3 uur geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

3 uur geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

5 uur geleden