Categorieën: Nieuws

Twintig banen weg bij uitgever Noordhoff

Uitgeverij Noordhoff wil zeker twintig fulltime banen schrappen. Dat staat in een reorganisatieplan, dat door de Ondernemingsraad is afgekeurd. Desondanks wil de directie het plan doorvoeren.

Volgens directeur Arjen Holl is de reorganisatie nodig ‘om de kosten in lijn te brengen met de omzet’. Oorzaken zijn de economische crisis, gratis schoolboeken op middelbare scholen, maar ook teruglopende verkopen.

De ontslagen zullen vallen in alle geledingen van het bedrijf. Vakbonden CNV en FNV hebben aangegeven alleen te willen bemiddelen als gedwongen ontslagen worden uitgesloten.

Noordhoff heeft vestigingen in Houten en in Groningen aan het Winschoterdiep.

Elmer Smaling

Recente berichten

Nieuwe delen van Doorfietsroute Leek–Groningen vanaf vandaag open

Vanaf deze vrijdag kunnen fietsers gebruikmaken van nieuwe stukken van de Doorfietsroute tussen Leek en…

4 minuten geleden

DJ Coco Coquelicot aangevallen op Ebbingebrug na avondje draaien

Cora Ziengs, beter bekend als DJ Coco Coquelicot in Stad, draait komende zaterdag niet op…

48 minuten geleden

18.000 krabbels voor veilige oversteek bij nieuwe Gerrit Krolbrug dinsdag aangeboden in Den Haag

De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…

2 uur geleden

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

2 uur geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

3 uur geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

4 uur geleden