Geen ontslag voor weigerambtenaren
De drie ambtenaren in Groningen die gewetensbezwaren hebben tegen het sluiten van een homohuwelijk worden niet meteen ontslagen. Dat zegt burgemeester Peter Rehwinkel in het dagblad Trouw.
Voor ontslag is geen enkele aanleiding. “Geen Haagse toestanden,” zegt Rehwinkel. Hij geeft de voorkeur aan een “coulante, elegante oplossing.”
Groningen telt drie ambtenaren met gewetensbezwaren. Met de gemeenteraad is afgesproken dat zij tot het einde van hun contract in dienst blijven. Dit betekent dat Groningen per 3 maart 2014 geen weigerambtenaren meer heeft, aldus de burgemeester.
foto: Jos Schuurman / Fotoburo FPS
















Het zou bekend moeten worden wie deze weigerambtenaren zijn. Als ik in deze periode tot maart 2014 ga trouwen zou ik niet willen dat ik als hetero door zulke onnozelen zou worden getrouwd.
Schaamte voor zo’n besluit dat professionele ambtenaren zo hun geld kunnen ontvangen.